نکات اساسی در یک وبسایت موفق #1

داشتن یک سایت موفق به مولفه های زیادی بستگی دارد، خیلی از آنها تخصصی اند و زمان و هزینه می طلبند؛ بسیاری از مدیران وب سایت و وبمسترها تمام زورشان را می زنند تا از راه های سخت وب سایت خود را بالا بکشند اما در عین حال خیلی راحت پایه های یک وب سایت خوب را فراموش می کنند.

استفاده از منوها

منوها بخش مهمی از یک سایت هستند که تا حد زیادی بازدیدکننده های شما را راهنمایی می کنند. وقت بیشتری روی منوها بگذارید، طراحی منو را به گونه ای انجام دهید که بازدیدکننده خود را به دست منوها بسپارد. وقتی بازدیدکننده ها در وبسایت احساس گم شدگی داشته باشند به راحتی آن را ترک می کنند.

استفاده از فراخوانی ها

فراخوانی ها ( call to action ) باعث می شوند بازدیدکنندگان احساس کنترل داشته باشند، استفاده از فراخوانی ها مانند یک لیدر و تور به بازدیدکننده ها و کاربران کمک کند.

شماره تماس در صفحه اصلی

توجه نکردن به این نکته در ایران بسیار زیاد است. خیلی ها تصور می کنند که فعالیت آنلاین تنها در مسیر اینترنت حرکت می کند ولی این به شدت اشتباه است، یادتان باشد کسب و کار آنلاین با کسب و کار سنتی گره خورده است. نمایش شماره های تماس و فعالیت آن به کاربران اطمینان بسیار بیشتری می دهد.

اضافه کردن ساعات کاری

امروزه خدمات آنلاین مستلزم فعالیت آنی می باشد؛ کاربر انتظار دارد در هر زمانی که با شما ارتباط برقرار کرد پاسخگو باشید. البته این یک بخش قضیه است، در سایت هایی که نقش تبلیغاتی دارند ( بدون فروش خدمات آنلاین ) مانند وب سایت یک رستوران، باید ساعات کاری را به درستی وارد کنید، منوی نهار با شام فرق می کند پس شما نیازمند این اطلاع رسانی به مشتری هایتان هستید.

داشتن صفحه درباره ما

شما کی هستید ؟ برند شما چست ؟ چه تیمی هستید ؟ مشتریان شما انتظار دارند کسی که با آنها کار می کند را بشناسند. سعی کنید به صورت مختصر و مفید به بیوگرافی اعضای تیم و خود تیم بپردازید و از ارائه شعار و اطلاعات اضافی در این قسمت پرهیز کنید.

استفاده از تصاویر بزرگ

متاسفانه در ایران به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت و همچنین گران بودن آن بسیاری از وبمسترها کم حجم و سادگی را ترجیع می دهند ولی این یک اشتباه بزرگ است. توجه کنید که امروزه وضعیت اینترنت و دسترسی به آن بیش از پیش در این بهتر شده است. برای توجه به این قسمت ها نباید از کیفیت و الزامات کاسته شود بلکه باید با تخصص و تکنیک در هر قسمت بهترین نتیجه را فراهم ساخت.

 

ادامه نکات اساسی برای موفقیت وبسایت در مطلب بعدی آمده است ( نکات اساسی در یک وبسایت موفق #2 )

دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید